Ludzie pasjonują się trunkami, co tworzy zyskowny rynek dla przedsiębiorców alkoholowych. Jeśli jesteś zainteresowany założeniem firmy sprzedającej napoje spirytusowe, wino lub piwo, pamiętaj, że uzyskanie licencji i zezwoleń może być największą przeszkodą po uzyskaniu finansowania. Od tego momentu wszystko zależy od rozwoju marki i przyciągnięcia lojalnych klientów restauracji, barmanów i konsumentów.

Wybierz i opracuj produkt

Jeśli zastanawiałeś się nad założeniem firmy monopolowej, istnieje duża szansa, że masz już silne preferencje dotyczące różnych rodzajów alkoholu. Wybór ulubionego trunku, takiego jak rum, gin, wódka czy whisky, to jeden ze sposobów na połączenie pasji do smacznych trunków z zarabianiem pieniędzy. Z drugiej strony sensowne może być również przeprowadzenie pewnych badań i ustalenie, który rodzaj trunku może być produkowany z największą opłacalnością, a który będzie również najbardziej atrakcyjny dla Twojej bazy konsumentów.

Zrozum wymogi prawne

Wszystkie firmy wymagają zezwoleń i licencji rządowych na prowadzenie działalności. Firmy, które produkują lub sprzedają substancje kontrolowane, takie jak alkohol, często działają pod niewiarygodnie rygorystycznymi wymogami i warstwami biurokracji. Współpraca z prawnikiem, który jest zaznajomiony ze startupami alkoholowymi, pomoże Ci zachować zgodność ze wszystkimi przepisami i regulacjami.

Przepisy są różne, ale możesz oczekiwać, że będziesz potrzebować pozwolenia na prowadzenie działalności, a także oddzielnych licencji i zezwoleń, które umożliwiają produkcję napojów spirytusowych, wysyłkę produktów bezpośrednio do konsumentów lub posiadanie destylatora. Podobne przepisy mogą również obowiązywać na szczeblu lokalnym – lokalna komisja ds. Kontroli alkoholu może udzielić wskazówek dotyczących rodzajów potrzebnych pozwoleń. Oprócz uzyskania zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej i zezwoleń dotyczących alkoholu, będziesz musiał również współpracować z władzami lokalnymi w celu uzyskania pozwoleń na obiekty biznesowe, w tym zgody lokalnego wydziału zdrowia.

Wskazówka

Zorientuj się, jakiego rodzaju licencji i pozwoleń będziesz potrzebować oraz jaki jest koszt ich uzyskania na wczesnym etapie procesu uruchamiania. Nie możesz rozpocząć działalności alkoholowej bez odpowiednich zezwoleń, a proces składania wniosków może być długi. Jeśli znasz koszt i harmonogram licencji i zezwoleń, będziesz w stanie lepiej ocenić swój debiut w tej niszy.

Utwórz markę

Nie jesteś pierwszym przedsiębiorcą alkoholowym i nie ostatnim. Co jest wyjątkowego w trunkach, winie lub piwie, które butelkujesz? Jaka jest historia Twojej firmy? Współpracuj z ekspertami od marki i grafikami, aby rozwinąć swoją markę, w tym jej logo i etykiety produktów.

Opracowując biznesplan, musisz zdecydować, czy chcesz zlecić produkcję na zewnątrz, czy obsługiwać własną produkcję. Decydowanie się na outsourcing produkcji swoich produktów może, przynajmniej początkowo, zmniejszyć wydatki, a także może pomóc w uniknięciu kłopotów związanych z próbami uzyskania pozwoleń dla browarów, winnic lub gorzelni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *