Rozwijające się firmy programistyczne muszą skalować swoje zespoły inżynierskie. Trudno jest znaleźć odpowiednich programistów, którzy mogą przyspieszyć projekty lub pomóc w dotrzymaniu czasu.

Dwie opcje poza zatrudnianiem pracowników wewnętrznych to:

  • outsourcing

  • zwiększanie liczby pracowników.

Oba są potencjalnymi rozwiązaniami problemów kadrowych, ale wybór jednego z nich może być trudną decyzją. Ważne jest, aby zrozumieć, jak każdy z nich działa, zanim zdecydujesz się na podejście.

Wzmocnienie personelu

Powiększanie personelu działa poprzez współpracę ze sklepem deweloperskim, który specjalizuje się w zatrudnianiu inżynierów i programistów, którzy są w stanie sprostać potrzebom Twojego działu inżynieryjnego. Ponieważ ci pracownicy są już wysoko wykwalifikowani, będziesz musiał zapewnić im minimalne szkolenie, głównie związane z twoimi wewnętrznymi procesami.

Jedną z dużych zalet zwiększania liczby personelu jest to, że możesz łatwo skalować (lub zmniejszać) w razie potrzeby – to tylko kwestia kontaktu ze sklepem deweloperskim. Nie płacisz bezpośrednio tym pracownikom – jest to zespół deweloperski – więc nie ponosisz żadnych zobowiązań z tytułu opieki zdrowotnej ani innych wydatków. Przestrzeganie zasad szczupłego rozwoju może pomóc zmniejszyć potrzebę dodatkowego zarządzania rozszerzonymi zasobami.

Outsourcing

Outsourcing polega na zatrudnieniu pełnego zespołu w sklepie deweloperskim, który bierze odpowiedzialność za zarządzanie projektem i tworzenie końcowych produktów. Ta struktura zapewnia inny zestaw wartości. Firmy nie ponoszą kosztów szkoleń i nie muszą mieć własnej wiedzy specjalistycznej, aby zbudować potrzebną im technologię. Outsourcing projektu pozwala im skoncentrować się na podstawowej działalności i poświęcić mniej czasu na budowanie niekrytycznych części działalności. Taki zespół zwykle ma doświadczenie w pracy z firmami z różnych branż i może pomóc w dostarczaniu efektywnych kosztowo rozwiązań dla Twoich wyzwań.

Wybór między korzyściami z powiększania liczby pracowników a outsourcingiem zależy od trajektorii Twojej firmy. Jeśli masz już utalentowany zespół inżynierów i potrzebujesz więcej pomocnych dłoni, warto rozważyć zwiększenie liczby personelu. Jeśli jednak potrzebujesz zbudować oprogramowanie, które nie jest podstawową kompetencją Twojej firmy, bardziej sensowne jest zlecenie projektu na zewnątrz sklepu deweloperskiego, który może dodać wartość dzięki swojemu doświadczeniu.

Przejrzystość informacji jest ważna z jednego głównego powodu: projekty oprogramowania kończą się niepowodzeniem, gdy informacje nigdy nie docierają do właściwych interesariuszy. Prowadzi to do sytuacji, w której członkowie zespołu mogą nie pracować z właściwymi szacunkami dotyczącymi czasu, kosztów lub zasobów. Programowanie w jednym z obranych stylów rozwiązuje ten problem, czyniąc przejrzystość informacji podstawową częścią każdego projektu programistycznego. Codzienne spotkania stand-up są doskonałym przykładem tego, jak członkowie zespołu mogą komunikować główne zmiany lub aktualizacje projektu na początku każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *