Ogrodnictwo może być dochodową działalnością i zapewniać równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, jeśli jest właściwie zarządzana. Jeśli myślisz o rozpoczęciu kariery jako samozatrudniony ogrodnik, ten krótki i prosty przewodnik pomoże Ci zrozumieć, na czym to polega.

Aby odnieść sukces, musisz być jednym z najlepszych! Chociaż nie ma minimalnych kryteriów wymaganych do założenia firmy zajmującej się pielęgnacją ogrodów, powinieneś udać się na formalne szkolenie, aby wyróżnić się spośród dobrych pracowników amatorskich. Jest to jeden z powodów, dla których członkowie różnych stowarzyszeń muszą mieć przynajmniej jedną kwalifikację ogrodniczą. Ten przewodnik pomoże Ci sprawić, że Twoja firma ogrodnicza odniesie sukces i będzie atrakcyjna dla klientów.

Korzyści z kariery w pielęgnacji ogrodu

Kariera w pielęgnacji ogrodu ma wiele zalet:

– Regularna, rzetelna praca – cokolwiek zarobisz w tym miesiącu, prawdopodobnie zarobisz ponownie w przyszłym miesiącu.

– Rozwijanie dobrych relacji z klientami – spotykanie się z niektórymi z nich co tydzień.

– Zdrowa, przyjemna, pełna wyzwań praca na świeżym powietrzu.

– Elastyczne godziny pracy.

– Potencjał do uzyskania dobrego wynagrodzenia.

– Praktycznie odporna na recesję – pielęgnacja ogrodu jest regularna i konieczna.

Wady kariery w pielęgnacji ogrodu

Musisz zdawać sobie sprawę z wad, aby zaplanować ich unikanie:

– Mniej pracy zimą.

– Kilka dni straconych z powodu złej pogody – ale nie tak dużo, jak mogłoby się wydawać.

– Konkurencja ze strony robotników dorywczych.

– Pracochłonna praca.

– Nieodpłatny czas dojazdu między zleceniami.

– Materiały eksploatacyjne, sprzęt i konserwacja narzędzi są drogie.

– Koszt naprawy uszkodzeń narzędzi lub mienia klienta jest zwykle wyższy niż koszt, który zarobiłbyś wykonując tę ​​pracę. Przykład: Pobierasz od kogoś opłatę w wysokości 300 zł za koszenie małego trawnika, ale z kosiarki wypada kamień, rozbijając okno – nowa szyba w drzwiach tarasowych może kosztować nawet ponad 1000 zł.

– Niebezpieczeństwo – możesz również zostać zatrudniony do wykonywania pracy, która jest niebezpieczna.

Zdobądź kwalifikacje

Zdobądź kwalifikacje i bądź dumny z tego, że jesteś profesjonalnym wykonawcą pielęgnacji ogrodu. Chociaż żadna pojedyncza kwalifikacja nie obejmuje wszystkich aspektów ogrodnictwa, uzyskanie jakichkolwiek uznawanych w kraju kwalifikacji ogrodniczych jest dowodem na to, że entuzjazm dla ogrodnictwa zaowocował praktycznymi umiejętnościami, za które warto zapłacić. Coraz więcej ogrodników zdobywa kwalifikacje.

Jak wspomniano wcześniej, nie ma minimalnego standardu wymaganego do pracy przy pielęgnacji ogrodu. Musisz jednak być kompetentny. Większość klientów zatrudni Cię, ponieważ nie mogą fizycznie nadążyć za utrzymaniem ogrodu, a nie dlatego, że nie wiedzą, jak to zrobić. Klient szybko zauważy, że nie wiesz, co robisz. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz być najlepszy – pomogą Ci kwalifikacje. Im bardziej jesteś wykwalifikowany, tym łatwiej będzie uzasadnić swoje opłaty.

Czy twoje okoliczności pozwalają ci uczęszczać na kurs w pełnym wymiarze godzin? Jeśli tak, skontaktuj się z lokalną uczelnią i zobacz, co jest w ofercie. Jest mało prawdopodobne, że Twój harmonogram pracy tygodniowej będzie pełny w pierwszym roku, więc wykorzystaj swój wolny czas na naukę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *