Jedną z wielkich zalet branży ubezpieczeniowej jest to, że gdy jesteś licencjonowanym agentem zdrowia i życia, masz swobodę decydowania, jaki rodzaj produktów chcesz sprzedawać. Uważamy, że rynek ubezpieczeń dzisiaj jest stabilny, wiąże się z dużymi możliwościami wzrostu, ale do wyboru są również ubezpieczenia na życie, ubezpieczenie na raka, koszty końcowe i wiele innych produktów. Trzeba wiedzieć, w co chcesz wejść.

Jeśli chcesz zostać niezależnym agentem, możesz wybrać ubezpieczycieli, których produkty chcesz sprzedawać. To świetny sposób na dywersyfikację portfela, ponieważ plany ubezpieczeniowe nie są w jednym rozmiarze dla wszystkich. Twoi klienci docenią mnogość opcji planów, które możesz im zaoferować. Ponadto niezależni agenci mogą współpracować z najlepszymi organizacjami zajmującymi się marketingiem terenowym.

Bezpieczeństwo pracy

Na szczęście ludzie potrzebują planów ubezpieczeniowych, w szczególności opieki zdrowotnej. Nawet w spolaryzowanym klimacie politycznym długoterminowe perspektywy sprzedaży ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń dodatkowych są nadal wysokie. Ubezpieczenia to dochodowy biznes. Możesz uzyskiwać prowizje od sprzedawanych planów, więc tylko od Ciebie zależy, ile chcesz na tym skorzystać. Możesz również zarobić więcej pieniędzy dzięki regularnym odnawianiu pakietów, więc na dłuższą metę opłaca się mieć lojalnych klientów. Aby zacząć, nie potrzebujesz nawet dyplomu ukończenia konkretnego kierunku— po prostu musisz być gotów włożyć w to wysiłek.

Elastyczny harmonogram

Zazwyczaj agenci ubezpieczeniowi nie siedzą przy biurku przez cały dzień. Twój harmonogram prawdopodobnie będzie obejmował spotkania z klientami, aby pomóc im znaleźć odpowiedni plan. Piękno w tym polega na tym, że możesz wybrać swój własny harmonogram. Jeśli chcesz mieć wolne poniedziałki, nie planuj żadnych spotkań tego dnia. Chcesz skończyć o 17:00, aby spędzić czas z rodziną? To zależy wyłącznie od Ciebie!

Jednak świetni agenci ubezpieczeniowi pracują z harmonogramami swoich klientów i dostosowują własne harmonogramy do potrzeb swoich klientów. Uważamy, że będziesz w stanie znaleźć złoty środek między byciem dostępnym do pracy z klientami a posiadaniem kontroli nad własnym harmonogramem.

Nieprzewidywalny dochód

Podczas gdy branża ubezpieczeniowa jest stabilna, a dochody są lukratywne, czasami może być trudno zaplanować z wyprzedzeniem i wiedzieć, skąd przyjdzie kolejna wypłata, ponieważ Twój dochód jest oparty wyłącznie na dokonanej sprzedaży. Aby odnieść sukces na tym polu, musisz być przebojowym. Jeśli nie jesteś zmotywowany lub nie zmuszasz się do odniesienia sukcesu, twoje dochody będą to odzwierciedlać. W tej branży agenci ubezpieczeniowi, którzy ciężko pracują, są na bieżąco z rynkiem i starają się pozyskać lojalnych klientów, odniosą ogromny sukces w tej branży.

Kiedy zostajesz niezależnym agentem ubezpieczeniowym, prowadzisz biznes dla siebie, ale to nie znaczy, że prowadzisz biznes sam. Są rozwiązania, które mogą zapewnić Ci zasoby, których potrzebujesz, aby odnieść sukces, takie jak oddani członkowie zespołu i Twoja własna strona internetowa do wyceniania i rejestrowania klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *