Biblia jest pełna porad, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu lub rozwijanie firmy. Wierzący, którzy przyjmują te zasady, mają sposobność, by świecić światłem w sferze wpływów, którą najczęściej kieruje ciemność chciwości. Kluczowe wyróżnienie chrześcijanina w biznesie znajduje odzwierciedlenie w Psalmie, w którym mowa o tym, że dobro przychodzi do tych, którzy hojnie pożyczają pieniądze i prowadzą swoje interesy uczciwie.

W swoich przypowieściach i dyskusjach o Królestwie Jezus często posługiwał się przykładami biznesu i handlu. W pewnym sensie użył ich do opisania oczekiwań związanych z rolą jego naśladowców na ziemi. Obecnie istnieje kilka wspólnych cech przedsiębiorstw, które mogą te wskazówki mieć w swojej codziennej działalności. Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz wnieść trochę więcej niebiańskiej mądrości do swojego biznesu i służby.

Rozpoznaj Boga jako właściciela biznesu, który prowadzisz.

Wielu wierzących zrozumiało, że w firmach, które prowadzą, istnieje cel większy od nich samych. Ci, którzy uznają, że Bóg jest głową ich życia i biznesu, doświadczają największego partnerstwa. Bóg wie wszystko, wszystko widzi i jest wszechmocny. Czego więcej można chcieć od partnera strategicznego?

Codziennie proś Boga o wskazówki

Jak wspomnieliśmy, Bóg wie wszystko. Obiecał również, że oświetli naszą ścieżkę i pokieruje nami, gdy będziemy na tej ścieżce. Naszym zadaniem jest ufać Mu we wszystkim, co robimy. Pozostając w kontakcie ze słowem Bożym i rozmawiając z Nim codziennie, możemy ufać wskazówkom, które On zapewnia.

Postępuj zgodnie ze wzorem, który zapewnia

Czy kiedykolwiek modliłeś się o przewodnictwo, a później miałeś wyobrażenie lub pomysł, jak to rozwiązać? Kiedy prosisz Boga o przewodnictwo, On udzieli wskazówek, a czasami przychodzi to w formie pomysłu, jak to powinno wyglądać i jak powinno działać.

Te mentalne obrazy i myśli były również zawarte w Biblii, zwłaszcza gdy był projekt o nadzwyczajnej wadze. Podczas projektu budowy Przybytku Mojżesza mówiono, że mężczyźni i kobiety mają mądre serce. Ci rzemieślnicy o mądrych sercach posiadali mentalny obraz wraz z umiejętnościami wytwarzania tego, co Bóg nakazał Mojżeszowi.

Jedno z tłumaczeń Biblii tłumaczy ten werset w następujący sposób, że pan obdarzył wykwalifikowanych rzemieślników mądrością i zdolnością do wykonania każdego zadania związanego z budowaniem sanktuarium. Niech budują i wyposażają Przybytek, tak jak nakazał Pan!

Zaufaj Mu, jeśli chodzi o wymyślne wynalazki

Bóg jest w stanie wykorzystać cię w niesamowity sposób, zaufaj Mu, że poprowadzi cię, jak naprawdę być wyjątkowym i wyróżniać się na rynku. Jakub był geniuszem rolniczym. Wiedział, jak hodować zwierzęta, aby były silne i zdrowe. W rezultacie stał się bardzo bogaty.

Postępuj zgodnie z Jego planem

W sercu i umyśle Boga istnieje plan, który zawsze działa lepiej niż Twój własny. Czasami będziemy opierać się planowi, jeśli nie poświęcimy czasu, aby przyznać, że już istnieje i że czujemy się wezwani do jego przestrzegania. Możemy myśleć, że jest to niemądre lub niezgodne z konwencjonalną mądrością, ale Boży plan jest zawsze lepszy niż nasz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *