Prowadzenie firmy przyjaznej środowisku pomaga zmniejszyć wpływ na środowisko i chronić zasoby naturalne. Twoja firma może pomóc środowisku na wiele sposobów.

Na przykład możesz:

  • używać produktów, które zmniejszają Twoje uzależnienie od zasobów naturalnych (np. zbiorniki na wodę deszczową, solarne systemy ciepłej wody)

  • używać produktów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu (np. artykuły biurowe wykonane z plastiku z recyklingu, meble z gumy z recyklingu)

  • przyjrzeć się wszystkim swoim działaniom biznesowym, aby zobaczyć, czy możesz zrobić coś inaczej (np. ograniczyć podróże lotnicze poprzez organizowanie połączeń konferencyjnych zamiast spotkań międzynarodowych).

Przyjazna dla środowiska firma nie tylko przynosi korzyści środowisku, ale także pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Recykling zmniejsza Twoje koszty

Unikanie, ograniczanie, ponowne wykorzystywanie i recykling mogą obniżyć koszty. Na przykład kilka prostych zmian w sposobie postępowania z papierem może zaangażować pracowników w procesy przyjazne dla środowiska, jednocześnie oszczędzając pieniądze:

  • unikaj niepotrzebnego używania materiałów

  • możesz zmniejszyć zapotrzebowanie na papier, prosząc personel o drukowanie dwustronne

  • utylizuj, rozdrabniając nadmiar papieru — możesz przetworzyć go komercyjnie lub poprosić personel, aby zabrał go do domu na kompost lub mulcz.

Dobra praktyka może przyciągnąć nowych klientów

Promowanie metod przyjaznych dla środowiska może wyróżnić Twoją firmę na tle konkurencji i przyciągnąć nowych klientów, którzy chcą kupować produkty i usługi od firmy przyjaznej środowisku. Przed złożeniem jakichkolwiek oświadczeń dotyczących ochrony środowiska na temat swoich produktów należy zapoznać się z zielonym marketingiem oraz prawem konsumenckim. Większe skupienie się na wpływie na środowisko może również pomóc przyciągnąć i zatrzymać pracowników.

Postaw na zrównoważony rozwój

Zmniejszenie wpływu Twojej firmy na środowisko poprawi zrównoważony rozwój Twojej firmy. Jeśli jesteś mniej zależny od zasobów naturalnych niż konkurenci i masz sposoby na radzenie sobie z rosnącymi kosztami wynikającymi ze zmiany klimatu, Twoja firma będzie miała większe szanse na długoterminowy sukces.

Uczynienie firmy przyjaznej dla środowiska powinno zaoszczędzić pieniądze na elektryczności, papierze i innych zasobach — pieniądze, które możesz ponownie zainwestować w swój biznes.

Podejmuj zielone decyzje zakupowe

Prawie wszystko, co kupuje Twoja firma, zużywa energię i zasoby oraz generuje odpady. Zrównoważone zakupy to świetny sposób na zmniejszenie wpływu na środowisko. Zapytaj swoich dostawców, czy ich produkty są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Zbadaj, którzy dostawcy mają najmniejszy wpływ na środowisko.

Przedstaw swoją politykę środowiskową jasno nowym pracownikom na ich wprowadzeniu, aby wiedzieli, co mogą zrobić, aby pomóc. Używaj odpowiednich haseł i znaków wokół brandingu swojej firmy i na swojej stronie internetowej, opakowaniach i fakturach/rachunkach, aby poinformować klientów, co robisz, aby pomóc środowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *